ויקטור לובטון בניה ושיפוצים

שיפוץ חדר רחצה

כל מה שצריך לדעת

בין אם אתם אוהבים את המקלחת של הבוקר או את הפינוק בסוף היום, חדרי הרחצה בבית הינם בין החדרים היותר חשובים בבית. זהו החלל שבו אנחנו מתחילים את היום שלנו וגם זה שאנחנו חוזרים אליו בסוף יום ארוך בשביל להתרענן. 

לכן, חדר הרחצה בביתכם צריך להיות חלל מפנק ורגוע שיענה על כלל הצרכים והרצונות שלנו. אנחנו כאן כדי להבטיח לכם שבסוף תהליך שיפוץ חדר הרחצה שלכם תקבלו בדיוק את התוצאה שחלמתם עליה.

ויקטור לובטון - קבלן שיפוצים ובניה

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

מחפשים קבלן שיפוצים במרכז, השאירו פרטים לתיאום פגישת היכרות.

מגוון חדרי רחצה אחרי שיפוץ

כאן תוכלו להתרשם מחלק קטן של חדרי רחצה לאחר שיפוץ שביצענו.

כמה עולה לשפץ חדר אמבטיה?

מה כולל שיפוץ חדר רחצה קומפלט

כדי שנדע טוב יותר איך לשקלל את עלויות שיפוץ חדר הרחצה יש להבין תחילה מה כולל תהליך השיפוץ.

עבודות הריסה – עבודות אלה כוללות פירוק הרצפה וחיפוי הקירות, פירוק כלים סניטריים, הוצאת חול/ שומשום, פירוק התשתיות הקיימות והכנת הקירות לטייח חדש

עבודות אינסטלציה – בשלב זה נסמן את תוואי הצנרות תוך הקפדה על גבהים ושיפועים ע"פ תוכנית אדריכלית, נבצע חציבות במידת הצורך, נפרוס את צנרות המים והביוב, נחבר את הצנרות למערכת הביוב המרכזית ולמרכזיית המים הראשית ונבצע לחיצות בפיצולי הצנרת והאינטרפוצים כנדרש. בשלב זה גם נרכיב את הניאגרה והאמבטיה במידה ויש.

עבודות ביטון ואיטום – לאחר שפרסנו את הצנרות והכנסנו לחץ למים לבדיקת תקינות הצנרות והלחיצות, נבטן את תוואי כלל הצנרות, נטייח את הקירות עד לקבלת קירות ישרים, נבצע "רולקות" בחיבורים בין רצפה לקירות ונבצע איטום מוקפד בחומרי תקן בלבד כולל קירות.

עבודות ריצוף וחיפוי – לאחר בדיקת תקינות האיטום מגיע השלב הראשון בתהליך השיפוץ שנוגע גם בעיצוב ובנראות חדר הרחצה. בשלב זה נרצף את חדר הרחצה ע"פ התקן המחייב הכולל ירדה מגובה הבית והשיפועים הנדרשים. כמו כן, שלב חיפוי הקירות מחייב דיוק רב הן בחיתוך הקרמיקה לטובת הכלים הסניטריים והן בפילוס הקירות. לאחר ניקיון יסודי של הקרמיקה והחריצים בין אריח לאריח נבצע רובה למניעת נזקי סביבה 

השלב הסופי – בשלב זה נרכיב את התאורה, אביזרי הקצה כגון ברזי קיר, ראשי דוש ואסלות. כמו כן, זהו השלב בו נכנסים גם הנגר להרכבת ארונות מקלחת והזגג להרכבת מקלחונים ומראות. זהו בעצם השלב הסופי בו השיפוץ מגיע לסופו וחדר האמבטיה מקבל את המראה הסופי והמשודרג.

מרכיבי העלות לשיפוץ חדר אמבטיה

לאחר שהבנו את שלבי השיפוץ נוכל להבין טוב יותר את מרכיבי המחיר ובהתאם לכך איפה נוכל לחסוך והיכן כדאי להשקיע.

שיפוץ חדר אמבטיה הינו השקעה לטווח ארוך, בין אם מדובר בבית הפרטי שלכם או בדירה להשקעה, שדרוג חדר רחצה יכול לחסוך המון כאבי ראש בעתיד ונזקי סביבה ורטיבות. 

המרכיב הראשון במחיר השיפוץ הינו החלפת התשתיות בחדשות והזזת נקודות המים והחשמל ובתוך חדר הרחצה. עלות נקודת מים חמים קרים נאה בין 1800 ש"ח ל- 2400 ש"ח. המשפיע המרכזי על המחיר הוא טיב התשתית. אנו משתמשים בצנרות "מולטיגולד" איכותיות תוצרת איטליה על מנת להבטיח ראש שקט לטווח ארוך ומניעת תקלות עתידיות ופיצוצים בצנרות. כמו כן, נרצה להחליף גם את תשתית הביוב בחדר הרחצה, עלות החלפת תשתיות ביוב היא כ- 1500 ש"ח לחדר רחצה בודד וכוללת ניקוזים, קופסאות ריח וביקורת וחיבור לתשתית ביוב מרכזית. בנוסף, עלות חיבור אינטרפוץ הינה כ- 2800 ש"ח וכוללת פילוס וביטון על מנת לקבל תוצאה מדויקת לאביזר הקצה.

עלויות נוספות שיש לקחת בחשבון הן התקנת אסלה. כיום ברוב הפרויקטים בוחרים הלקוחות באסלה נסתרת. עלות התקנה של אסלה נסתרת הינה כ- 1800 ש"ח וכוללת התקנת הניאגרה, ביטון והתקנת אביזרי הקצה.

עלות התקנת אמבטיה הינו כ- 1800 ש"ח וכולל פילוס, ביטון ואיטום.

מרכיב נוסף במחיר הוא מספר נקודות החשמל והתאורה בחדר הרחצה. עלות שקע מוגן מים הינה כ- 450 ש"ח ועלות נקודת תאורה כולל מפסק הינו כ- 350 ש"ח כולל הרכבת אביזרי קצה וחיווט חדש.

בנוסף, יש לקחת בחשבון את עבודות הריצוף והחיפוי. מחיר ביצוע עבודות הריצוף משתנה בהתאם לסוג הקרמיקה וגודלה.

יש לשים לב שעלויות השיפוץ שמוזכרים במאמר כוללות רק את העבודה והחומרים. הם אינם כוללות את עלות הכלים הסינטריים, הקרמיקה, ארונות המקלחת והמקלחונים ויש לקחת בחשבון את מרכיבים אלה בניהול תקציב לשיפוץ חדר הרחצה.

© 2023 כל הזכויות שמורות לויקטור לובטון - בניה ושיפוצים